AO Domžale
AO Domžale
Domov | Osebni podatki | Včlanitev | Neprebrana sporočila | Člani | Iskanje | Pogosta vprašanja (FAQ)
Uporabniško ime:
Geslo:
 
 Vsi forumi
 Vzponi članov AO Domžale
 Bergantova v severni triglavski
 Nova tema  Odgovorite na temo
 
Avtor Tema  
Maja
Advanced Member


244 sporočil
Poslano - 30/07/2017 :  09:16:20  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
Včeraj sva s Kešotom splezala Bergantovo smer v severni triglavski steni, oba na frej.
https://drive.google.com/file/d/0Bx3sF9a6jDGVQ0J5Y1JlX2IzM1k/view?usp=sharing
Ideja za smer je padla takoj po Dolomitih, pač je potrebno imeti cilje in vizije, ki nas ženejo dalje. Ampak za to smer niti nisem vedela kaj pričakovati, težji cug naj bi bil mal poseben in tudi zelo izkušeni so že obračali. Tako da je bil plan bolj it pogledat, nekako z miselnostjo 'no expectations, just climbing'. Štart je bil zgodaj, 4.30 v Mostah. Pa sva vseeno kar nekaj pacala, jaz kot vselej na dostopu. Spodnji cugi so bili, kar se tiče plezanja, kar obetavni, prijetno nabiti. Je pa za psihozo poskrbelo kamenje, ki je letelo od vsepovsod, zlasti granate iz vrha stene niso bile nič kaj prijetne za rano jutranjo uro. Nekje do 11.ure sva se prebila do najtežjega cuga. Detajl smeri je takoj nad štantom. Gre za gladko plato brez grifov in stopov. Najprej poskusi Kešo in nekaj tistih razčlemb, ki jih človek sicer niti pogledal ne bi, deklarira za grife. Ampak mu zmanjka en ključni grif, na katerem bi zamenjal nogi. Potem pošlje v boj še mene, najdem ključni oprimek, poskusim ponovno od začetka in zlezem (pustimo malenkost, da sem bila v cugu vsaj eno uro). Lahkega srca se spustim nazaj na štant in v boj se poda Kešo. Na pol prezebel si najprej v plati ogreje prste in naštudira sekvenco, poskusi ponovno in brez težav zleze. Zelo uživam, ko lahko za njim cel cug potehničarim. Cug je sicer lepo opremljen, tudi s svedrovci, ampak... Gre za zbirko svedrovcev, ki so jo najbrž že ob opremljanju ukradli iz muzeja, fotodokaz na sledeči povezavi: https://drive.google.com/file/d/0Bx3sF9a6jDGVTHRhbk5iLXloY1U/view?usp=sharing. Tako da če kdo slučajno misli, da svedrovci v hribih pomenijo frikarijo, lahko poskusi padati na tole. Na srečo je vmes tudi nekaj klinov, ki poskrbijo za občutek varnosti, sicer pa pomaga tudi, če ob vpenjanju pogledaš samo komplet, ne pa tudi svedrovca. Naslednji raztežaj dobim jaz, psihološko zagotovo najzahtevnejši cug ever. Sicer že v vodničku piše 'naloženi bloki, krušljivo', nisem pa pričakovala, da bo 90% grifov, ki jih pom potapkala, votlo zadonelo... Psihoza! Ampak že od štanta dalje mi je v ušesih odzvanjala pesem 'vzemi si čas...', pa je nekako šlo, počasi, a varno. Naslednji, Kešotov cug, je bil kar kompakten, ampak divji, niti enega klina v celem cugu, tako da je moral Kešo dva zabiti, ker je bila poka preširoka za najin sicer podvojen set frendov. Vrh sva, kot to bojda naredi večina navez, izplezala po Helbi, na polico od Skalaške in z abzajli dol. Ponovno je bila trda tema, ko sva prišla do avta, na srečo pa so v Aljaževem domu še vedno prodajali pivo... :)

Jasna
Moderator


1156 sporočil
Poslano - 30/07/2017 :  16:45:26  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Obiščite domačo stran, ki jo ima Jasna  Odgovorite s citatom
Čestitke obema, fantastično!

Pojdite na vrh strani

Tin
Moderator


163 sporočil
Poslano - 31/07/2017 :  22:27:29  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Obiščite domačo stran, ki jo ima Tin  Odgovorite s citatom
Bravo! Super vzponi se nabirajo. Bo nekaj spremembe na tabelah na koncu leta.

Pojdite na vrh strani

johny
Advanced Member


145 sporočil
Poslano - 01/08/2017 :  12:45:18  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
Čestitam za super izbrano smer.Tudi pred dobrimi 20 leti je bila zanimiva,kdo jo bo splezal na frej.Tudi jaz nisem hotel biti slabši,ampak mi je sfalilo prvih nekaj metrov na začetku ta težkega cuga.Kasneje je pa to Benžo rešil.Res imata visoki nivo. Kapo dol.
P.S.Že takrat so bili stari svedri kaj šele zdaj.

cerar janezPojdite na vrh strani

Maja
Advanced Member


244 sporočil
Poslano - 01/08/2017 :  14:02:26  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
Hvala! :) Johny, sem pa videla, ja, da ima Bendžo prvo prosto v tej smeri... Ful zanimivo naklučje, glede na to, da smo ga ravno zadnjič srečali in se pogovarjali o njem... Še bolje pa je to, da je njegov nivo še vedno isti kot tolko let nazaj, res, šetal se je po unih težkih smereh v Beli... Car!

Pojdite na vrh strani

Aleš
Senior Member


82 sporočil
Poslano - 01/08/2017 :  23:36:09  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
čestitke obema! meni je tole že težko brat, kaj šele da bi kdaj kaj približno tako težkega zlezel. samo tako naprej, pa po pameti ;-) lpa

Pojdite na vrh strani

   
 Nova tema  Odgovorite na temo
Hitri skok :
AO Domžale Andrej Pečjak Pojdite na vrh strani
Snitz Forums 2000