AO Domžale
AO Domžale
Domov | Osebni podatki | Včlanitev | Neprebrana sporočila | Člani | Iskanje | Pogosta vprašanja (FAQ)
Uporabniško ime:
Geslo:
 
 Vsi forumi
 Vzponi članov AO Domžale
 Smer Debelakove IV+/IV 450m
 Nova tema  Odgovorite na temo
 
Avtor Tema  
Blaž K
Novi član


9 sporočil
Poslano - 07/08/2017 :  08:35:59  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
Smer Debelakove IV+/IV 450m

Prejšnji teden sem našega Vinkota poprosil, če bi se mi pridružil navezati na mojo čisto novo polovičko! ;) Seveda je bil takoj za in odločitev je padla za lepo klasiko Debelakove v severni steni velike Mojstrovke.

Nama obema primerna zgodnja ura odhoda iz doline se je obrestovala glede na vroče poletne dni v visokogorju. Na Vršiču brez predhodnega dogovarjanja ugotoviva, da se je bo lotila še ena Domžalska naveza Kosirnik - Pezdirc :D, kasneje pa še srečava Šornovega Mitija s klientko ;). Skupaj odrinemo za Mojstrovko in se po brezpotju, kjer je smer PP (Planica - Pokljuka) približamo vstopu v smer.

Spustiva prvi dve navezi naprej in se z velikim užitkom lotiva te čudovite klasike. Plezala sva skorajda cug-cug ;), Vinkota sem malo šparal in samoiniacitivno težja mesta preplezal brez težav. Z orientacijo ni bilo problema, le na enem mestu sem malo poplezal nazaj in se lotil z druge smeri proti detajlu IV+.

Na zadnjem cugu je sledil veličasten izstop skozi veliko razpoko direktno na brezpotje iz velike Mojstrovke proti Travniku. Razgrinjali so se super razgledi in zadovoljstvo je bilo veliko. Po krajšem počitku se odpraviva nazaj po uhojeni poti do izhodišča na Vršiču.

Pri avtu mi Vinko čestita za opravljeno turo starejšega pripravnika :D :D ... veselje je bilo nepopisno!

Imel sem to čast, da sem bil njegov prvi klient na turi starejšega pripravnika. Z največjim veseljem sem ga povabil na vrč piva v Dovje

Super tura in lepi občutki, da se v AO Domžalah množijo starejši pripravniki ;)

Blaž Križnar


Aleš
Senior Member


82 sporočil
Poslano - 07/08/2017 :  12:15:11  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
čestitke Blaž, res je lepo gledat, kako se ferajn počasi prebuja, lpa

Pojdite na vrh strani

Urban
Average Member


46 sporočil
Poslano - 07/08/2017 :  16:16:58  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
Čestitke Blaž - se vidi, da lanska šola ni bila od muh!

Pojdite na vrh strani

Maja
Advanced Member


244 sporočil
Poslano - 08/08/2017 :  10:56:58  Informacije o pošiljatelju  Pišite pošiljatelju  Odgovorite s citatom
Bravo Blaž! :)

Pojdite na vrh strani

   
 Nova tema  Odgovorite na temo
Hitri skok :
AO Domžale Andrej Pečjak Pojdite na vrh strani
Snitz Forums 2000